Zabiegi

#

Laserowe zamykanie naczynek

  • 26 kwietnia 2021

Domowe metody korygowania wad naczyniowych nie dają trwałego rezultatu. Obecnie najlepszą techniką jest laserowe usuwanie rozszerzonych naczynek.

Jak to działa?

Laser generuje zielone spektrum promieniowania, które jest pochłaniane wyłącznie przez hemoglobinę krwi, bez wpływu na inne struktury. Procesowi towarzyszy wydzielanie ciepła, a powiększone naczynie koaguluje: ścianki „sklejają się”. Wkrótce w miejscu usuniętego ubytku tworzy się tkanka łączna, skóra rozjaśnia się i wygładza. Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza badanie, opracowuje schemat leczenia, oblicza parametry ekspozycji - w niektórych przypadkach można zlecić dodatkowe badania w celu dokładnej diagnozy. Podczas sesji lekarz steruje pracą lasera, nakładając krótkotrwałe impulsy świetlne na problematyczny obszar skóry. Hemoglobina pochłania energię, naczynie nagrzewa się i koaguluje. Zintegrowany system chłodzenia współpracuje z wiązką laserową - eliminuje to dyskomfort. Sesja trwa od 5 do 15 minut. Rezultat jest zauważalny już po pierwszym zabiegu. Małe naczynka po prostu znikają, duże znacznie blakną. Po koagulacji laserowej nie jest wymagany okres rekonwalescencji; niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, czasami pozostające w dotkniętym obszarze, ustępują w ciągu 15-30 minut, maksymalnie w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przypadków, kiedy zabieg nie może być wykonany. Jest to:

  • Okres ciąży i karmienia piersią dziecka.
  • Onkologia, poważne choroby krwi, niewyrównana cukrzyca.
  • Wysokie ryzyko powstania blizny keloidowej.
  • Silne oparzenia słoneczne (tymczasowe przeciwwskazanie).

Jak w przypadku wszelkich zabiegów kosmetologii sprzętowej, laserowe usuwanie naczyń krwionośnych nie jest zalecane w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych, infekcji, osłabienia organizmu, uszkodzenia skóry w okolicach poddawanych zabiegowi.

kobieta z odsłoniętą szyją pozująca do zdjęcia

Wskazania

Wskazania do zabiegu obejmują

  • Teleangiektazja (trądzik różowaty) to trwałe rozszerzenie naczyń włosowatych, objawiające się przekrwieniem, „oczkami”, „gwiazdkami”.
  • Naczyniaki to nagromadzenie łagodnie zmienionej tkanki naczyniowej.
  • Trądzik różowaty (trądzik różowaty) to choroba skóry, często o charakterze angioneurotycznym.

Laser pozwala usunąć ubytki naczyniowe na twarzy, w tym w najbardziej wrażliwych okolicach oraz na każdym obszarze ciała.

Przygotowanie do zabiegu

Na dwa tygodnie przed zabiegiem unikaj wszelkich form promieniowania UF (słońce, solarium). Na 1 dzień - nie używaj kosmetyków dekoracyjno-pielęgnacyjnych, peelingów, nie odwiedzaj łaźni, sauny. Po zabiegu, przez dwa tygodnie nie opalaj się, nie chodź do solarium, nie wykonuj ciężkiej pracy fizycznej, nie uprawiaj sportu. Przed wyjściem na zewnątrz użyj kremu z filtrem przeciwsłonecznym co najmniej SPF 20 (jeśli w miejscu działania lasera utworzyła się strupka, przed wyjściem nakłada się na nią krem ochronny), wybierz mydło i łagodne kosmetyki pielęgnacyjne. Staraj się używać kosmetyków przeznaczonych do atopowego zapalenia skóry oraz w przypadku leczenia obszarów postrądzikowych czy z łuszczycą. W ten sposób nie tylko skutecznie ochronisz skórę, ale też zwiększysz skuteczność leczenia.

Sprawdź ofertę i cennik zabiegu na stronie klinikamurano.com