Blog

#

Na czym polega medycyna estetyczna?

  • 23 kwietnia 2021

Medycyna estetyczna łączy w sobie wiele interwencji medycznych, których celem jest poprawa wyglądu pacjenta oraz zmniejszenie lub spowolnienie oznak naturalnego procesu starzenia.

Czym cechuje się medycyna estetyczna?

W praktyce funkcje medycyny estetycznej polegają na kompleksowym podejściu do pacjenta w postaci zabiegów niwelujących zmarszczki i blizny, depilacji z długotrwałym efektem, pozbyciu się plam starczych i nieestetycznych naczyń krwionośnych, niwelowaniu objawów starzenie się twarzy, dłoni, dekoltu i spojrzenia, zapobieganie starzeniu się ciała, usuwanie tatuaży za pomocą lasera. Zabiegi mogą być stosowane jako uzupełnienie zabiegów chirurgii estetycznej w celu optymalizacji oczekiwanych efektów poprzez synergię. Na przykład peeling laserowy i zastrzyki z kwasu hialuronowego lub toksyny botulizmu mogą być doskonałym uzupełnieniem liftingu szyjno-twarzowego.

Techniki medycyny estetycznej

Najczęściej stosowane techniki medycyny estetycznej, polegają na wstrzykiwaniu wchłanialnych leków, takich jak kwas hialuronowy, toksyna botulizmu i inne substancje. Jeśli mówimy o kwasie hialuronowym, to jest to naturalna cząstka wytwarzana przez organizm ludzki. Jeśli chodzi o toksynę botulizmu, ma ona na celu eliminację zmarszczek mimicznych. Lek ten jest wstrzykiwany do mięśnia w małych dawkach, co w efekcie prowadzi do czasowej, postępującej redukcji zmarszczek okalających. Oprócz tych dwóch bardzo powszechnie stosowanych substancji, lekarze medycyny estetycznej stosują również lifting plazmowy oraz hydroksyapatyt wapnia.

Odmłodzenie twarzy i ciała

Te techniki odmładzania dają znaczące rezultaty, gdy są wykonywane po 40 roku życia, aby opóźnić powrót do chirurgii estetycznej. Pierwszą z tych technik jest V- lifting, polegający na wprowadzeniu nici pod skórę, co powoduje miejscowe zapalenie, a tym samym zwłóknienie tkanek, w wyniku czego skóra zaczyna produkować nowy kolagen, który w efekcie, przełoży się na redukcję zmarszczek, a tym samym poprawę jakości i świeżości skóry. Technika laserowa to najlepsze rozwiązanie na wygładzenie porowatej skóry, dzięki czemu jej wygląd staje się gładszy, odnowiony i odmłodzony, dzięki oddziaływaniu na jej powierzchowne i głębokie warstwy. Odmładzanie twarzy i ciała zabiegami medycyny estetycznej wykonuje się również innymi technikami, takimi jak Venus Viva, termage, a także PRX - T 33.

zabieg medycyny estetycznej

Wyszczuplanie i likwidacja cellulitu

Medycyna estetyczna odchudzania oferuje pacjentom szereg technik związanych z eliminacją drobnych złogów tłuszczu, a mianowicie CoolSculpting, Liposonix, Venus Legacy i Lapex.W celu poprawy wyglądu i jakości skóry medycyna estetyczna wypracowała cały arsenał skutecznych technik. Mowa o Universkin, Peeling, Lasery różnego typu np. LED, CO 2, Q - Switched, Nd - Yag czy V - Beam , a także o lampie błyskowej Isolaz

Popularne zabiegi

Służy do odmładzania twarzy lub usuwania nieestetycznych przebarwień.

Lekki peeling polecany jest dla pacjentów wykazujących oznaki drobnych zmarszczek, plam starczych lub maseczek ciążowych. Laser dermatologiczny to urządzenie, którego zastosowanie uzależnione jest od jakości i rodzaju skóry. Zabieg polega na emisji niewidzialnego strumienia światła lasera, który wnika w skórę, nie uszkadzając jej. Zostanie zamieniony na energię cieplną, która usuwa cebulkę włosa i pozwala mu działać na różne warstwy skóry. Osocze bogato płytkowe - jest to substancja otrzymywana po odwirowaniu krwi pacjenta, przeprowadzonym w celu oddzielenia krwinek lub płytek krwi od leukocytów i erytrocytów. Powstałe w ten sposób serum wzbogacone jest o płytki krwi i różne czynniki, które w naturalny sposób stymulują proces odmładzania tkanki skórnej.