Poradnik

#

Powiększanie ust kwasem hialuronowym. Jak powiększyć usta?

  • 27 kwietnia 2021

Obszerne i wyraziste usta to marzenie każdej kobiety. Niestety w wielu przypadkach, aby uzyskać taki efekt należy poddać się odpowiednim, zabiegom. Na szczęście nowoczesna kosmetologia ma rozwiązania tego problemu. Zastrzyki z kwasu hialuronowego pozwalają skorygować kontur, powiększyć usta i uczynić je bardziej proporcjonalnymi (sprawdź ofertę i cennik zabiegu)

W jakich sytuacjach wykonuje się zastrzyki?

Kwas hialuronowy jest substancją biokompatybilną, która nie jest odrzucana przez organizm i rzadko powoduje skutki uboczne. Zazwyczaj metodą iniekcyjną powiększania ust stosuje się:

  • zwiększenie objętości zbyt cienkich warg;
  • eliminacja asymetrii;
  • nadanie konturom przejrzystości;
  • likwidacja zmarszczek okołowargowych;
  • przywrócenie elastyczności skóry;
  • podniesienie kącików ust.

W niektórych przypadkach zabieg łączy się z innymi procedurami przeciwstarzeniowymi. To pozwala działać w sposób kompleksowy w przypadku istniejących problemów.

Korzyści z zabiegu

Korekta kształtu i powiększenie ust metodą iniekcyjną ma kilka zalet. Nie ma limitu wieku. Iniekcje można wykonywać w każdym wieku, nawet w bardzo zaawansowanym. Kwas hialuronowy zatrzymuje wilgoć w komórkach, stymuluje regenerację tkanek, wyzwala syntezę włókien kolagenu i elastyny. Kwas hialuronowy nie jest odrzucany przez organizm i nie wywołuje reakcji alergicznych. Nowoczesne zabiegi kosmetyczne pozwalają szybko uzyskać pożądany efekt przy całkowitym bezpieczeństwie dla organizmu. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet z wyraźną asymetrią ust.

kobieta ze strzykawką z botoksem

Czy są jakieś wady stosowania kwasu hialuronowego?

Jedną z głównych wad jest to, że ceny za powiększanie ust są dość wysokie. Ostateczny koszt zabiegu uzależniony jest od zastosowanych leków i ich ilości. Biorąc pod uwagę biodegradowalność wypełniaczy hialuronowych, zabieg ma krótkotrwały efekt. Powtarzane wstrzyknięcia mogą być wymagane po 5-8 miesiącach (w zależności od cech organizmu). Dzięki wielokrotnemu wprowadzaniu hialuronianu wynik utrzymuje się przez 10-12 miesięcy.

Przebieg

Najpierw lekarz leczy powierzchnię ust żelem znieczulającym, który niweluje dyskomfort podczas wstrzyknięcia substancji. Następnie używa igły lub kaniuli, wykonując mikroiniekcje kwasu hialuronowego. Średnio procedura trwa nie dłużej niż godzinę, po czym możesz natychmiast wrócić do domu. Powiększanie ust tą metodą jest popularne na całym świecie ze względu na dostępność i prostotę tej techniki. Wypełniacze mają kilka ważnych zalet.

Nie paraliżują mimiki i nie szkodzą zdrowiu. Botox ma działanie „zamrażające”, ale nie stosuje się go do wstrzyknięć w usta - jedynie wygładza zmarszczki. Wypełniacze składają się z kwasu hialuronowego - jest on obecny w organizmie człowieka, dlatego nie może negatywnie wpływać na jego stan ani powodować reakcji alergicznej. Środki przechodzą obowiązkową certyfikację, a zatem są nieszkodliwe dla zdrowia - oczywiście pod warunkiem, że wykonasz tę procedurę u specjalisty w zaufanym salonie.

Wypełniacze nie należą do technik kosmetycznych, które nie wymagają żadnych wstępnych czynności. Lekarze zalecają jedynie zaprzestanie przyjmowania leków na bazie aspiryny, ibuprofenu i witaminy E na tydzień przed powiększeniem ust. W przeddzień zabiegu lekarze odradzają również spożywanie napojów alkoholowych.