Zabiegi

#

Redukcja cellulitu, czyli najpopularniejsze zabiegi pomagające pozbyć się pomarańczowej skórki

  • 9 kwietnia 2021

Cellulit to zmiana w strukturze podskórnej tkanki tłuszczowej i łącznej z wyraźnymi wizualnymi objawami na skórze.

Czym jest cellulit?

Ciało kobiety, ze względu na specyfikę, może mieć tylko tłuszcz podskórny - szczególnie w okolicy narządów rodnych. Logiczne jest, że zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej zachodzą tam, gdzie jest jej najwięcej - na udach, pośladkach i brzuchu. Na początkowych etapach cellulit nie jest jeszcze widoczny z zewnątrz. Skóra traci swój elastyczny wygląd i uzyskuje typowe objawy, gdy zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej przeszły już do następnego etapu. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod redukcji cellulitu.

Termolipoliza i termolifting z ekspozycją na częstotliwości radiowe

Przeprowadzana jest specjalistycznym sprzęcie. Urządzenie jest dostrojone do żądanej częstotliwości radiowej. Tryby są ściśle indywidualne. Pozbycie się cellulitu w salonie prowadzi do zniszczenia komórek lipidowych. Działanie termiczne wzmacnia skórę w sensie pobudzenia kolagenu i elastyny. Pomaga to wymodelować sylwetkę, skutecznie napinając skórę. Poprawiając przepływ limfy i krwi usuwa się cellulit. Sesje są bezbolesne i trwają 1-2 godziny. Pełny kurs to 5-10 wizyt w klinice. Przerwa między nimi wynosi 2 tygodnie. Pierwsze zmiany są zauważalne po trzeciej sesji.

Mezoterapia

To skuteczna metoda walki z cellulitem w postaci śródskórnych iniekcji preparatów leczniczych i odżywczych. Koncentruje się na zwiększeniu zdolności regeneracyjnych organizmu. Mają zauważalny efekt przeciwstarzeniowy. Zaleca się wykonanie 5-10 zabiegów z przerwą do 14 dni.

Kriolipoliza

Podczas zabiegu kriolipolizy zimno wpływa na komórki tłuszczowe, powodując ich rozpad. Na obszar skóry przykłada się dyszę próżniową, która lekko zasysa skórę, a następnie leczy ją przez kilka minut zimnem. Po krioterapii komórki tłuszczowe po prostu ulegają rozkładowi, a skóra staje się znacznie gładsza. Aby zobaczyć wynik, musisz przejść 8-10 zabiegów i powtarzać je co kilka miesięcy w razie potrzeby.

gabinet medycyny estetycznej

Masaż LPG

Masaż LPG działa na zasadzie podciśnienia, jednak zabieg jest dużo łagodniejszy. Specjalna dysza z dwoma rolkami napina skórę i płynnie „toczy się” po problematycznym obszarze. Ta procedura jest uważana za skuteczną i odpowiednią dla wielu dziewcząt, a wynik jest zauważalny po ukończeniu kursu - zwykle wymagane jest 10-15 sesji.

Endosferoterapia

Wykonywana jest przy użyciu aparatu o tej samej nazwie, którego dysza składa się z obracających się kulek wykonujących jednocześnie dwa rodzaje masażu - wibracyjny i drenażowy. W tym przypadku nasadka daje efekt termiczny, w wyniku którego skóra sama produkuje kolagen i elastynę.

Karboksyterapia

To wstrzyknięcie pod skórę węgla. Wtedy zwiększa się jego stężenie w tkankach, co organizm interpretuje jako brak tlenu, w wyniku czego aktywne i zwiększone ukrwienie zaczyna dostarczać tlen do pożądanego obszaru ciało lub twarz. W miejscu wstrzyknięcia dochodzi do głodu tlenu - naczynia rozszerzają się i krew przepływa wraz z tlenem, procesy metaboliczne ulegają intensyfikacji, a metabolity są usuwane z komórek. Prowadzi to do spalania tłuszczu, nasila się neokolageneza, komórki zaczynają szybciej się regenerować. Zastrzyki z dwutlenku węgla poprawiają drenaż limfatyczny i zmniejszają stan zapalny.